Plastyka

Czołem wszystkim plastycznie uzdolnionym! Zachęta dla Was do wykonania portretu animalistycznego, jeśli macie w domu zwierzaka! Jeśli nie macie, sięgnijcie zaraz po jakieś zdjęcie, z którego możecie odwzorować np. psiego lub kociego modela!
Kliknij w kadr, aby zobaczyć film


W sobotnie przedpołudnie polecam wykonać zabawy plastyczne, czyli wydrapywankę lub wydzierankę. Zdecydujcie sami, które zadanie wybrać, a może wykonacie jedno i drugie? Ciekawe efekty twórcze, na pewno Wam będą towarzyszyć! Poniżej plansze z instrukcjami wydawnictwa Olesiejuk, które pokażą Wam jak należy małymi krokami podejść fachowo do zadania!


Dla młodszych i starszych-jak wykorzystać resztki kolorowej bibułki do zadań..Owocnej pracy moi projektanci!
Zapraszam do obejrzenia filmu.


Dla osób, które chcą poćwiczyć różne błyskotliwe efekty światłocieniowe-polecam zadanie na tzw. studium przedmiotów szklanych, przezroczystych czy półprzezroczystych. Zobaczycie sami podczas rysowania lub malowania, iż efekty będą zdumiewające!Do usłyszenia niebawem!

Kliknij kadr aby obejrzeć film


Drodzy starsi rysownicy, malarze oraz rzeźbiarze z Grupy I,
polecam Wam dziś wykorzystać talerz papierowy do ćwiczeń plastycznych, by uzyskać dzieło sztuki w formie tzw. „tonda”. Każdy według swojego pomysłu!
Młodsi z Grupy II też mogą oczywiście dołączyć się do tego zadania, jeśli czują się na siłach:) Jeśli wolicie natomiast coś prostszego, to załączam dla Was planszę (wyd. Olesiejuk) jak wykonać trójwymiarowy ogród w formie z kartonu i bibuły oraz innych materiałów, które znajdziecie w instrukcji.Powodzenia!


Zapraszam Was do codziennego rysowania kredkami ołówkowymi, a szczególnie malowniczych widoków pejzaży…Przyjrzyjcie się jak można wykorzystać takie proste materiały i jak mieszać kolory kredek ze sobą. Pozdrawiam i życzę pięknych barwnych efektów!
Weronika Gozdek


Zadanko na dziś!
Projekt stroika patriotycznego na maj!Spróbujcie sami go wykonać z tego co macie na strychu lub w piwnicy 🙂

Aby obejrzeć film , proszę kliknąć w kadr

pozdrawiam
Weronika Gozdek


Witam Was serdecznie moi Drodzy i zachęcam dziś do wykonania zadań o tematyce biało-czerwonej, czyli patriotycznej:) Gdybyśmy dziś się zobaczyli na zajęciach w pracowni MDK nr 1-każdy jak co roku wyszedłby z własnoręcznie wykonaną flagą, kotylionem lub kwiatem, natomiast w domu też można spędzić czas patriotycznie i projektowo:) zatem zachęcam Was dziś szczególnie do działania. Poniżej zestaw zadań dla każdego!

https://www.youtube.com/watch?v=bTP3L_-PqwU
http://dziecieceinspiracje.pl/2020/04/11-pomyslow-na-prace-plastyczne-z-polska-w-roli-glownej.html


Dzień dobry GRUPO II,

1. Dziś wykonamy KOTYLION BIAŁO-CZERWONY Z SERC.
Wysyłam filmik instruktażowy z internetu oraz zdjęcia jak ja wykonałam również taką pracę w załącznikach poniżej.
2. Na co zwrócić uwagę? WAŻNE!!!!
-SERCA MAJĄ MIEĆ WYSOKOŚĆ ok. 10 cm i nie być za wąskie;
– NAJPIERW ZRÓBCIE SOBIE SZABLON SERCA, by móc odrysowywać od niego 3 serca białe i 3 czerwone;
-ŁADNE CIĘCIE 6 SERC PO ŁUKACH-proszę:)
-KÓŁKO ŚRODKOWE ŁADNIE WYCIĄĆ-odrysować od zakrętki po butelce najlepiej I ŁADNIE wyciąć:)

– CZĘŚCI ZWISAJĄCE MAJĄ BYĆ DOKLEJONE POD SPODEM, A KÓŁKO NA WIERZCHU.

3. Gotową pracę możecie powiesić na oknie taśmą na Święto Konstytucji 3 Maja:)
Pozdrawiam i czekam na Wasze zdjęcia:)
Powodzenia!
Weronika Gozdek

28 kwietnia
Droga Grupo Pierwsza!
Coś dla Was specjalnie na ten tydzień, mianowicie kolaż monochromatyczny z naciskiem na rysunek i malarstwo…czyli Wasze ulubione techniki działania plastycznego! Zerknijcie jak ja do tego podeszłam i co Wam polecam od serca 🙂
Pozdrawiam
Aby obejrzeć film , proszę kliknąć w kadr


24 kwietnia
Sobota wita plastycznie i filmowo w MDK nr 1 grupy młodszych i starszych!
GRUPA I dowie się, czym jest „studium rysunkowe i malarskie” przedmiotów, które Was otaczają; młodszych zaś zachęcam, by wyruszyli z farbami w malarską podróż kosmiczną (GRUPA II)! Gotowe realizacje prac przesyłajcie na weronika_gozdek@wp.pl lub weronikagozdek.kontakt@gmail.com

Pozdrawiam!
Weronika Gozdek

Dzień dobry Kochani!

Dziś poćwiczymy formę przestrzenną małą z origami, czyli „biedronkę”,
1. Przygotujcie mały kwadrat 9x9cm czerwony (odmierzony i wycięty z większej kartki,lecz NIE TECHNICZNEJ-kartka musi być wiotka, rysunkowa); można też użyć małych karteczek kwadratowych, które używa się do zapisków na biurko.
2. Obejrzyjcie filmik, który pokazuje instrukcję jak wykonać prostą biedronkę, ja też  instrukcję tą obejrzałam i wykonałam (według tego właśnie filmiku):
3. Spróbujcie parę razy, jakby nie wychodziło. Wtedy będzie trzeba kilka kwadratów, ale macie linijkę, ołówek i nożyczki:) więc problem z głowy!
4. Na końcu ozdóbcie czarnym albo ciemnym pisakiem biedronkę, kto nie ma to farbką.
5. Przesyłam Wam na koniec jak mi wyszły biedronki.Jest to fajne ćwiczenie!
Czekam na Wasze fotki:) jak ktoś nie ma czerwonej kartki, to z innego koloru może wykonać.
Pozdrawiam serdecznie

Weronika Gozdek


Pamiętacie malowanie akwarelą? Zróbcie to teraz razem ze mną! Pozdrawiam Was Drodzy Malarze!


Dla grupy I coś na sobotę…

Dla młodszych z grupy II- ,,Wiosenne origami”…


Witajcie II Grupo zajęć plastycznych w MDK nr 1!
Zachęcam Was do wykonania zadania, które przesyłam na planszach jako wzory….czego…? No właśnie! Pięknych wzorzystych zwierząt! Specjalnie dla Was od wydawnictwa edukacyjnego Olesiejuk – zadania, które zawsze się udają! Kto chce, może z Was przesłać mi zadania z rodzicami na maila!
Pozdrawiam serdecznie i poświątecznie!
Weronika Gozdek


Witam serdecznie i poświątecznie!

Wszystkim rysownikom i malarzom z grupy starszej polecam zapoznać się z wykonaniem tematu: „Nokturn- czyli pejzaż nocny” (przykład na planszy pt. „Malarstwo”) oraz „Frotaż-krok po kroku”(przykład na planszy „Rysunek”) czyli ciąg dalszy opisu filmowego, który nagrałam Wam w zeszłym tygodniu. Przyjrzyjcie się także definicji słowa faktura z tegoż ciekawego podręcznika do plastyki, którego skan Wam przesyłam (W.Sygut/M. Kwiecień pt.”Lubię tworzyć”, kl.5, wyd. MAC). Jest to również uzupełnienie mojego filmu „Jak zrobić frotaż”.

 

Pozdrawiam serdecznie i do dzieła!
Weronika Gozdek


Czym jest kreatywność
Aby obejrzeć film , proszę kliknąć w kadr


Dziś przesyłam linki jak wykonać koszyczki wielkanocne papierowe i zwykłe.

Zadania przestrzenne dla małych i dużych dekoratorów. Radosnych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich uczestników zajęć plastycznych!

Co to jest frotaż? Jak należy się za niego zabrać? Obejrzyjcie sami na filmie!


Malowanie patyczkami do uszu może być bardzo proste!
Pozdrawiam Was Wszystkich oraz przesyłam w pdf instrukcję do zadania (wyd. Olesiejuk) uzupełnioną moim video-komentarzem. Do usłyszenia i zobaczenia! Przysyłajcie mi również w mailach Wasze prace:) Życzę Wam dużo zdrowia!

Instrukcja malowanie patyczkami do uszu wyd-Olesiejuk


A teraz dla starszych uczestników kochających rysowanie i malowanie! Temat emocji, tylko w innej dojrzalszej formie:) pozdrawiam serdecznie i zachęcam do obejrzenia materiału!


Dzień dobry wszystkim fanom emotikonów (młodszym i trochę starszym), którzy chcą się zabawić w przyszłych projektantów i stworzyć serię własnych buziek, wyrażających radość, zdziwienie oraz wiele innych czających się w nas emocji! Zapraszam do zapoznania się z krótkim filmem, który nagrałam dla Was i wykonania ćwiczenia plastycznego bez wychodzenia z domu! Powodzenia! Miłej Pracy!
Wasza Pani Weronika


Zadania rysunkowe i przestrzenne do wykonania (2 instrukcje).
instrukcja pierwsza, aby pobrać  >>zadanie-rys-w kilku krokach konia chód1<<
instrukcja druga, aby pobrać >>zadanie-rys-w kilku krokach konia galop2<<
Pozdrawiam
Weronika Gozdek