Koło miłośników gier

Jeżeli lubisz grę statki to zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy, bitw morskiej online w grę Fleet Battle.
Wyobraź sobie, że sprawujesz dowodzenie nad lotniskowcem, marynarzem na okręcie patrolowym, załogą działa na zwinnym krążowniku, operatorem sonaru niszczyciela lub kapitanem śmiertelnie groźnej łodzi podwodnej.
Fleet Battle transformuje konwencjonalną grę w statki online oferując wszystko to, co napisałem powyżej, wszystko to, co uczyniło oryginalną grę (kartka i ołówek) tak popularną w szkolnej ławce. Fleet Battle pozwoli nam, nie wychodząc z domu opracowywać strategię, pokonywać statek za statkiem, przeciwników z Koła Miłośników Gier MDK-1 (i nie tylko). Przeprowadzimy turniej, który wyłoni z pośród jednego z nas dowódcę floty.
Tryb rozgrywki:
• przez Internet
• szybki mecz: rozgrywka dostępna w każdej chwili,
• szybka rozgrywka w trybie wieloosobowym – po uzgodnieniu,
• gramy w trybie standardowym lub klasycznym

Pamiętaj – Twoje kieszonkowe pancerniki są zawsze gotowe do walki z nudą. Pełnij obowiązki na wszystkich okrętach wielkiej armady i przejmij dowodzenie nad siłami morskimi. Ustaw okręty w idealnej formacji i zniszcz flotę przeciwnika potężnymi działami i myślą taktyczną. Dowódco, przygotuj się do walki!

Kontakt: kolo_gier_mdk1@wp.pl


Lubisz gry planszowe? Zachęć innych do grania!
Koło Miłośników Gier MDK-1 zaprasza do wykonania rodzinnej recenzji gry planszowej.

Zadanie, jakie stawiam tym razem przed wami to napisanie i zilustrowanie recenzji Waszej ulubionej gry planszowej.
• Zaproś Rodziców do wspólnej zabawy
• Wybierzcie grę planszową, w którą chętnie razem gracie
• Przygotujcie pracę w formie plakatu – format A-3
• Praca powinna zawierać tytuł gry, nazwisko autora, krótki opis gry, opis strategii, Waszą opinię na temat gry. Mile widziane ilustracje, zdjęcia, rysunki
• Pamiętajcie o rzetelności opisu, jego przydatność dla innych, czytelność, pomysłowość i estetyce pracy.
• Pracę koniecznie zachowaj i przynieś na zajęcia, gdy tylko będziemy mogli się spotkać w MDK-1. Wówczas Wasze prace wspólnie omówimy, a najlepsze nagrodzimy.
• Pamiętaj o podpisaniu pracy
Życzę miłej zabawy!


Witam Wszystkich Miłośników Gier MDK-1
Oto nowe zadanie:
Testowanie gier to nie tylko granie w najnowsze produkcje wolne od błędów i wad, to także przeglądanie dokumentacji oraz dbanie o to, aby wszystkie menu oraz opisy w grach były poprawne i czytelne. W tym zadbanie także o instrukcje i pliki readme.
Mówi się, że instrukcji i plików readme nikt nie czyta. Wręcz przeciwnie. Do zadań testerów gier, między innymi, należy weryfikowanie czy wszystkie materiały, także te dostępne poza grą, są wolne od wad.
Zadanie 1 – znajdź i opisz błędy w instrukcji
Bez obaw, Twoim zadaniem nie będzie sprawdzenie całej instrukcji, a jedynie jej pojedynczej strony.
Zadanie polega na znalezieniu wszystkich błędów na stronie. Czy znajdziesz je wszystkie?
Materiał do przetestowania: Spis treści instrukcji do gry na platformę Xbox 360

Efekt końcowy: Raport w którym wypisane będą wszystkie błędy gramatyczne, stylistyczne, interpunkcyjne, a także graficzne. Raport ten ma zostać stworzony w taki sposób, aby osobie odpowiedzialnej za tworzenie instrukcji, ułatwić jej poprawienie. Raport powinien zostać stworzony w języku angielskim (jeżeli chcesz możesz go stworzyć w języku polskim).
Link do pliku: https://www.testergier.pl/wp-content/uploads/2018/03/TesterGierPL_zadanie1_instrukcja.pdf
Jeżeli chcesz porozmawiać na temat tego zadania z czekam na pytanie pod telefonem lub tradycyjnie na naszym emailu.


„Co powiecie na własną grę planszową #Zostań w domu”.
Zapraszam wszystkich uczestników Koła Miłośników Gier MDK-1, do kreatywnej realizacji marzenia o własnej grze planszowej – wykonania w domu projektu gry planszowej przeznaczonej dla całej rodziny. Projekt takiej gry możecie samodzielnie zrealizować w formie przestrzennej (makieta, prototyp, rysunki w formie uproszczonej, itp.) wraz ze szczegółowym opisem zasad oraz wszystkimi elementami niezbędnymi do przeprowadzenia gry. Stwórzcie grę, którą przetestujemy wspólnie po powrocie zajęć stacjonarnych w MDK-1.

Ogólne cechy projektu
• Klimat – po prostu gra z klimatem.
• Poziom skomplikowania: średni.
• Kryterium wiekowe: powyżej 7 lat.
• Sugerowany czas rozgrywki: max do 60 minut.
• Tematyka gry – gra planszowa o dowolnej treści, np.:
• Science-fiction (atak obcych, baza kosmiczna, pojazd kosmiczny, obca planeta itd.);
• Fantasy (wszelkie gry, w których panuje magia, a smoki są codziennością itd.);
• Gra rodzinna (planszówka, która będzie bawić jak najszersze grono odbiorców, odnajdą się przy niej zarówno młodsi jak i starsi, początkujący oraz doświadczeni gracze);
• Dowolny każdy inny temat, jaki nie wymieniono powyżej.
• Technika wykonania prac jest dowolna, format również dowolny.
• Praca powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry planszowej: tytuł, instrukcję, planszę oraz pionki do gry.
• Każda gra może być pracą wykonaną własnoręcznie lub z pomocą osób dorosłych (zachęcam do wspólnej pracy z mamą, tatą, dziadkiem, babcią, rodzeństwem).
• Pamiętajcie o: pomysłowości, staranności wykonania oraz estetyce pracy.
• Czas na realizację zadania – bez ograniczeń.

Informuję także, że w związku z tym, że nie możemy opuszczać domów, by spotkać się na zajęciach stałych, realizacja projektu, kontakt ze mną, może odbywać się wyłącznie za pośrednictwem telefonu lub poczty online.
Wasze pytania, moje sugestie i porady realizować możemy także pod adresem: kolo_gier_MDK1@wp.pl
Pozdrawiam was Serdecznie i czekam na informacje zwrotne o postępach w pracy nad projektem.
Wykonane gry pozostaną przetestujemy wspólnie po wznowieniu zajęć stacjonarnych w MDK-1.
Miłej zabawy podczas tworzenia gry!


Szanowni rodzice / Drogie dzieci
W nawiązaniu do wcześniejszej rozmowy telefonicznej przekazuję wam usystematyzowane formy i zasady zdalnej pracy i sposobu kontaktu mojego z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach Koła Miłośników Gier MDK-1.
Informacja w/s proponowanych tematów zajęć w formie pilotażowej – instrukcji przekazywana będzie raz w tygodniu jako indywidualne wiadomości na e-mail, do uczestników zajęć Koła Miłośników Gier, ich rodziców / opiekunów.
Droga przekazywania propozycji programowych, sposoby, oraz formy i zasady ich realizacji odbywać się będą trybem telefonicznym – SMS i / lub internetowym (email / platformy WhatsApp). Jednocześnie w celu sprawnej i łatwej w dostępie komunikacji pomiędzy uczestnikami zajęć a moją osobą, raz w tygodniu (każdy piątek) przekazywać będę różnorodne form aktywności w przedmiocie zainteresowań podopiecznych Koła, do zamieszczenia na stronie MDK-1 w Bydgoszczy.
Informuję także, że na potrzeby realizacji zajęć #Zostań w domu, w celu sprawnej komunikacji utworzyłem adres mailowy kolo_gier_MDK1@wp.pl
Wskazany powyżej adres email pozwoli nam na sprawną komunikację, pozyskanie przeze mnie informacji zwrotnych o postępach w ćwiczeniach oraz sugestii dotyczących ich tematyki i sposobu realizacji. Proszę także by dzieci kierowały na niego informacje zwrotne o postępach w ćwiczeniach i oczywiście chwaliły się swoimi postępami czy wynikami.
Uprzejmie informuję, że jestem do dyspozycji dzieci (internet, telefon) w dniach i godzinach naszej pracy w trybie stacjonarnym.
Pozdrawiam Rafał Kranz


Koło Miłośników Gier MDK-1 w związku z zawieszeniem zajęć na terenie placówki, oraz słuszną akcją #zostań w domu, serdecznie zaprasza wszystkich uczestników zajęć do wspólnych, wirtualnych spotkań i zespołowego rozwiązywania zadań, quizów, oraz grupowych gier na platformie Grarantannę.
https://www.grarantanna.pl/

Ta stworzona przez Ministerstwo Cyfryzacji i co ważne bezpłatna platforma pomoże nam w walce z nudą. Dzięki wspólnym spotkaniom i wirtualnej rywalizacji w gronie m.in. uczestników skupionych w ramach naszego Koła, mamy możliwość popracować nad stworzeniem nowego wirtualnego Cudu Świata poprzez przejście do królestwa Minecrafta. PRZYPOMINAM JEDNAK – najpierw nauka, nawet zdalna, a później zabawa.
Szczególnie zapraszam do wzięcia udziału w „Zagadkowej przygodzie” – rozwiąż pierwszą, umieszczoną zagadkę. Jeśli podasz poprawną odpowiedź, dostaniesz dostęp do kolejnej i tak aż 40 razy! Osoba, która po wznowieniu zajęć w MDK-1 zjawi się na zajęciach z 40 pytaniem otrzyma ode mnie nagrodę niespodziankę.
To co cieszy to to, że i tutaj wspólnie możemy oddać się ulubionej przez nas rywalizacji dzięki sesją i turniejom gier RPG.
Więc zapraszam – każdy dzień tygodnia godzina 16 00 – jeden warunek – po zdalnym odrobieniu lekcji.
Rafał Kranz
ps. Kochani Rodzice na Grarantannie wszystko bazujące na rozrywce, ale jednak zawierające ten komponent edukacyjny.