Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bydgoszczy

„Ferie z szachami 2020”

Co łączy Veselina Topalova, Radosława Wojtaszka i Bartłomieja Macieję? Poza tym, że są znakomitymi arcymistrzami szachowymi, to każdy z nich stawiając swoje pierwsze szachowe kroki, zawitał w przeszłości do Bydgoszczy aby zagrać w klasycznym Feryjnym Turnieju Szachowym!

Dobre tradycje należy kultywować, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w już XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Juniorów „Ferie z Szachami”.

Turniej będzie rozgrywany w dwóch grupach:
A – dla zawodników do lat 18 (rocznik 2002 i młodsi) zgłoszony do FIDE
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6972/

B – dla zawodników do lat 12 (rocznik 2008 i młodsi).
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6973/

Gra w szachy to świetny sposób na zagospodarowanie nadmiaru wolnego czasu z jaką zmaga się młodzież w okresie zimowych ferii. Zatem zamknijcie minecrafty, odłóżcie pady, wyłączcie internety i przyjdźcie zagrać w szachy! (Możecie grać przecież cały drugi tydzień 😏 – oczywiście też najlepiej w szachy!).

Zapisywać można się przez serwisy chessarbitra lub przez wiadomość prywatną – nie zwlekajcie i dobrze zaplanujcie pierwszy tydzień ferii już dziś!

Serdecznie zachęcamy do udziału w jedynym, tradycyjnym, klasycznym turnieju szachowym dla juniorów w regionie zgłoszonym do międzynarodowej oceny rankingowej FIDE. Dla najlepszych atrakcyjne nagrody oraz możliwość podwyższenia kategorii szachowych.

Zapraszamy!

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/731303300727308/