Galeria MDK1 zaprasza w październiku na kolejną wystawę. Tym razem swoje nietuzinkowe prace zaprezentuje Pani Beata Banach – „fotowolontariuszka” bydgoskiego schroniska dla zwierząt.
Beata Banach na co dzień jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 47 i miłośniczką wszelkich zwierząt. To wielka pasjonatka fotografii bezpańskich psów i kotów. Jej zdjęcia uzmysławiają dzieciom i młodzieży emocjonalne i estetyczne wartości płynące z codziennej relacji z pupilami. Dzięki Pani Beacie wiele smutnych zwierzaków znalazło swój dom. Tym porzuconym przecież tak niewiele trzeba, by odkryć ich urzekające piękno i przywiązanie do człowieka.
W ramach nadchodzącej październikowej wystawy zorganizowanej przez Galerię MDK nr 1 w kolejnych tygodniach po wernisażu zostaną przeprowadzone przez artystkę warsztaty fotograficzne i konkurs dla dzieci oraz odbędzie się prelekcja o sztuce fotografii, a przede wszystkim o tym, jak wykonać profesjonalnie zdjęcie własnemu psu i kotu. To okazja, by w nieco familijnej atmosferze spędzić wspólnie czas. Ciekawostką jest, iż Pani Banach, nauczycielka z dwudziestoletnim stażem pracy z dziećmi i dojrzała fotokolorystka – zaczynała od stylizowanej, nieco baśniowej fotografii kobiecej oraz sesji „glamour” z użyciem kostiumów historycznych. Fragmenty jej wcześniejszych dokonań będzie również można obejrzeć na wystawie jako obrazy towarzyszące obecnej ekspozycji.
Serdecznie zapraszamy!

Otwarcie wystawy 25 października 2018 r./czwartek/ godz. 17.30