Kartoonki – modelarstwo kartonoweWitajcie.
Dzisiaj pozostaniemy w świeci zwierząt wodno-lądowych. Żółw (ang. Turtle) – mob pasywny, poruszający się zarówno na lądzie jak i w wodzie. Żółwie pojawiają się na ciepłych plażach. Żółwie pływają bez celu w wodzie i poruszają się powoli na lądzie. Będąc na lądzie, zwykle próbują dojść do najbliższego źródła wody. Będą podążać za graczem trzymającym morską trawę i uciekać, gdy zostaną zaatakowane.
Trudność wykonania modelu zawiera się w niedużej wysokości płetw, co w rezultacie daje nam niskie, o dużej płaszczyźnie elementy.

Model żółwia zolw
Powodzenia
MS


Dzień dobry!
Kałamarnica (ang. Squid) – ośmioramienne, pasywne stworzenie wodne. Pływa po wodzie gdzie się spawnuje. Model składa się z 10 części. Osiem z nich to ramiona. Kolejną częścią jest głowa, Ostatnią natomiast otwór gębowy. Myślę, że  wykonanie tego modelu nie przysporzy Wam problemu.
Model do pobrania kałamarnica
3mam kciuki!
MS


Witajcie!
Wyzwaniem na dziś będzie GHAST. Ghast (nazwa jest grą słów: ghost – „duch” i ghastly – „upiorny, straszny”) jest latającym meduzo-podobnym mobem, który strzela ognistymi kulami z ust. Jego ciało ma wymiary 4x4x4 bloki z 9 mackami na brzuchu.

Oto film instruktażowy. My zamiast skalpela użyjemy nożyczek.


Model do pobrania ghast
Powodzenia
MS


Dzień dobry!
Propozycją na nasze dzisiejsze spotkanie będzie SZKIELET. to agresywny mob wprowadzony do gry w wersji Survival, który pozostał we wszystkich nowszych wersjach gry. Szkielety są dość groźnymi przeciwnikami, ponieważ strzelają do gracza strzałami.
Oto jak należy prawidłowo wykonać model.

Model skeleton
Powodzenia i do zobaczenia wkrótce! 😉


Witajcie!
Dziś mam dla Was niecodzienną propozycję. To będzie coś nietuzinkowego, czego pozazdroszczą Wam wszyscy fani MINECRAFTA. Będzie to gigantyczna figura ENDERMANA.
Jest to efektowna figurka, którą postawić można na biurku, półce lub parapecie. Figurka stojąca na bloku ziemi i trawy ma wysokość 33 cm.  Praca pochłonęła ok. 4 godzin mojej izolacji. Proponuję wydruk bloków 1 x GIGANT ENDERMAN , 3 x bloki_gigant.
Oto jak prezentuje się „na żywo”.

Powodzenia
MS


12 maja
Dzień dobry!
Podczas dzisiejszych zajęć proponuję Wam wykonanie  modelu Endermana. To postać (Człowiek/Mężczyzna Kresu) – neutralny mob. Może się pojawić w nocy, ciemnych miejscach, jaskiniach i Kresie.
Enderman to istota trochę przypominająca swoistego ducha lub demona. Jego ciało jest czarne i pokryte licznymi plamkami. Jego kończyny są znacząco dłuższe niż w przypadku innych stworzeń, przez co postać jest wysoka na 3 bloki, ale na tyle szczupła, by mogła przejść przez dziurę o szerokości 1 kratki.

Model do pobrania  enderman
Powodzenia!


7 maja
Witajcie!
Dziś zaczniemy od pewnego cytatu. Słowa pochodzą z ust jednego z twórców gry Minecraft i charakteryzują dzisiejszą postać naszej makiety.
„Z natury bardzo społeczne stworzenia, mogą być znalezione w oceanach, pływające razem w dużych grupach. Kiedy zauważą gracza, będą chciały nawiązać z nim kontakt, aby pokazać jak bardzo są inteligentne i ciekawe. No i przede wszystkim – są ekstremalnie figlarne!” Per Landin
Czy już wiecie o „kogo” chodzi? To delfin!

Model do pobrania delfin

Drugim elementem makiety proponowanym do samodzielnego wykonania na dziś będzie przedmiot codziennego użytku łózko.
Model do pobrania łóżko

Życzę Wam owocnej pracy
Marcin Szmyd


5 maja
Dzień dobry!
Na dzisiejsze spotkanie zaplanowałem dla Was ponownie dwie aktywności. Jako pierwszą proponuję Herobrine’a (znany też jako: On, ang. Him) -Jest to fikcyjna postać, która wg legendy chodzi po świecie gry w trybie dla pojedynczego gracza i buduje własne budowle. Posiada domyślną skórkę, jednak z całkowicie białymi oczami. GRA: Z legendy można wywnioskować, że postać obserwuje gracza, ukrywa się, a próba pościgu za nią kończy się zawsze niepowodzeniem.
model Herobrine herobrine
Drugą propozycją na nasze dzisiejsze spotkanie jest kolejne zwierzę, tym razem będzie to lis.
(z ang. Fox) – W grze: jest to pasywny, nocny mob odradzający się na tajdze i na śnieżnej tajdze.
model lisa lis

Życzę udanej zabawy
Marcin Szmyd


30 kwietnia
Witajcie!
Kolejnym elementem naszej makiety MINECRAFT będzie zwierzę – wilk. Ciekawostka z gry:  Wilk to pierwszy mob, który może zostać oswojony. Można do tego doprowadzić dając wilkowi kość.

Model do pobrania wilk
Życzę udanej majówki.
Marcin Szmyd


28 kwietnia
Dzień dobry!
Propozycją na dzisiejszy dzień jest ozdobny mob naturalnie występujący tylko w dżungli. Czy już wiecie co to? Oczywiście to ocelot.
Ciekawostka z gry. Ocelot jest pierwszym mobem zaprogramowanym przez Jona Kågström, specjalisty AI pracującego z Jebem nad rozwojem gry. Jon miał trudności ze stworzeniem tekstury ocelota, więc dokonał tego Jeb.
model do pobrania ocelot
Udanej pracy!
Marcin Szmyd


23 kwietnia
Moi drodzy!
Kolejny dzień i kolejne wyzwanie. Zapraszam Was dzisiaj do wykonania dwóch modeli do tworzonej makiety. Pierwszym elementem będzie drzewo. Wytworzyliśmy już wiele elementów trawy dlatego pomyślałem, że czas na pewnego rodzaju urozmaicenie środowiska.
pobierz model drzewo
Drugą pracą przeze mnie zaproponowaną w ramach dzisiejszych aktywności będzie postać Żelaznego Golema. W grze (ang. Iron Golem) jest mobem użytecznym. Jego głównym zadaniem jest obrona osadników.

pobierz Iron golema Golem
Życzę owocnej pracy
Marcin Szmyd


21 kwietnia

Dzień dobry.
Dziś kontynuując rozpoczęty cykl prac, proponuję dwie aktywności. Aby nasz bohater Steve nie czuł się samotny w swoim świeci zaprosimy do niego Alex.

pobierz model Alex
Gdy już zapewnimy towarzystwo Stevowi możemy przystąpić do pracy nad kolejną porcją blocków. Zapewni nam to wydruk arkusz bloki4 . Bloki można wydrukować wielokrotne.
Życzę owocnej pracy.
Marcin Szmyd


16 kwietnia
Dzień dobry.
Dzisiaj tematem wiodącym podczas naszych zajęć będzie skrzynia. „Chest” (z ang.) służy do przechowywania przedmiotów. Jest blokiem strukturalnym i odnawialnym. W celu prawidłowego wykonania elementu makiety należy ze szczególną uwagą wyciąć białe pola (kwadraty) znajdujące się we wnętrzu skrzyni, do których następnie włożymy wypełnienia. Link do modelu znajdziecie poniżej. Życzę owocnej pracy.
Pozdrawiam
Marcin Szmyd

model do pobrania skrzynia


14 kwietnia
Witajcie!
Mam nadzieję, że choć odrobinę wypoczęliście w te święta. Czas jednak wracać do pracy ;-). W ramach dzisiejszych zajęć modelarskich proponuję Wam kolejny element naszej makiety Minecraft. Tym razem będzie to pająk. Technika wykonani tego modelu jest bardzo zbliżona do wcześniejszych elementów makiety. W celu zamocowania odnóży należy jedno z nich prostopadle przymocować do głowotułowia, a pozostałe nogi przykleić warstwowo pod zmienionym kontem. Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy, który mam nadzieję rozwieje wątpliwości.
Zachowajcie ostrożność posługując się nożyczkami oraz nożem w trakcie zaginania elementów.
model do pobrania spider
Przez cały jestem do Waszej dyspozycji. Wystarczy napisać do mnie wiadomość na fanpagu mdk1.
Pozdrawiam
Marcin Szmyd


9 kwietnia
Dzień dobry.
Zgodnie z zapowiedzią przygotowałem dzisiaj dla Was prace związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Będą to dwa modele zwierząt, które nieodzownie kojarzą się z tymi świętami..
Do wyboru opublikuję dwa modele zajączków. To od Was zależy którego wybierzecie.

propozycja pierwsza – model z instrukcją zajaczek

propozycja druga – model z instrukcją zajaczek2
Liczę na Wasze zaangażowanie! Do kontynuacji pracy nad makietą powrócimy po świętach.

Korzystając z okazji życzę Wam i całym Waszym Rodzinom
zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz ogromnej odporności
Marcin Szmyd


7 kwietnia
Witajcie 😉
W dniu dzisiejszym proponuję Wam kontynuację pracy nad światem Minecraft. Mam dla Was dwie propozycje. Pierwszą z nich będzie KROWA. Sposób wykonania tego elementu jest bardzo zbliżony do instrukcji wykonania świnki. Drugą natomiast propozycją jest ZOMBI. Poniżej znajdziecie szablony do wspomnianych modeli.
Film instruktażowy

model cow
model zombie
A już w czwartek czekać będzie na Was niespodzianka z okazji zbliżających się Świąt!
Serdecznie pozdrawiam
Marcin Szmyd


2 kwietnia
Dziś przed Wami nieco większe wyzwanie. Do elementów naszej makiety Minecraft dołączy dziś owca. Model zawarty jest na dwóch kartkach. Wyjątkowość tego elementu tkwi w nowatorskim umieszczeniu głowy, dlatego pełna mobilizacja!
Cały czas liczę na to, że prześlecie mi wytwory Waszej pracy przez komunikator Messenger, abym mógł śledzić jej postępy.
Serdecznie Was pozdrawiam
Marcin Szmyd

model owcy >>owca<<

Film instruktażowy


31 marca
Kolejną propozycją na dzisiejsze zajęcia dla Was będzie CREEPER.
Creeper (z ang. creep – skradać się, piąć się) – zielony, prawie bezgłośny, agresywny mob. Inicjuje wybuch, gdy gracz znajdzie się w jego pobliżu. Jest główną maskotką Minecrafta oraz jego symbolem. Dziś może stać się częścią naszej makiety.
Jeśli starczy nam czasu na wykonanie tego stworka, oferuję Wam również dodatkowy arkusz z kolejnymi blokami. Powodzenia

CREEPER >>creeper<<
arkusz bloków z minerałami >>bloki3<<

Instrukcja wideo


26 marca

Oto kolejne elementy, które posłużą do wykonania naszej makiety MINECRAFT.
Dziś proponuję Wam następujące elementy:

arkusz bloków >>bloki_1<<
arkusz bloków  >>bloki2<<
świnka >>pig<<

Instrukcja wideo:

Arkusze bloków można wydrukować kilkakrotnie, ponieważ bloki to bardzo ważny element naszej makiety.
I przypominam, że liczę na Wasze zdjęcie z wytworami pracy w komentarzach na naszym facebooku. Owocnej pracy!
We wtorek kolejna porcja naszych postaci.


Witajcie Modelarze!
W tym długim okresie naszej rozłąki, chciałbym zaproponować Wam wspólną zabawę. Polegać będzie ona na stworzeniu makiety zawierającej liczne elementy tworzące świat, który jest znany i lubiany niemal przez wszystkie dzieci, a będzie to Minecraft.
Dwa razy w tygodniu na naszej witrynie internetowej pojawiać się będą kolejne elementy naszej makiety, oczywiście w postaci projektów do samodzielnego wykonania.
I tu ogromna prośba do Waszych Rodziców. Jeśli macie Państwo możliwość wydrukujcie proszę te projekty swoim pociechom, ponieważ w tej kwestii mam jak na ten moment związane ręce :(. Jeśli mogę zasugerować dobrze jest dokonać wydruku na kartce z bloku technicznego.
A Wy moi drodzy przygotujcie też sobie karton, w którym przechowywać będziecie kolejne elementy świata Minecraft.
Narzędzia jakich będziecie potrzebowali to: nożyczki, liniał, mały nożyk kuchenny /najlepiej stępiony/, wykałaczka do nanoszenia kleju, klej /Magic lub Magiczny/, nakrętka plastikowa do kleju oraz podkładka.
Czas najwyższy na pierwszy element naszej makiety – Steve /minecraft_steve/.
Instrukcja wideo:

Liczę też na to, że w komentarzach do tego posta na naszym fb pojawią się fotki prezentujące owoce Waszej pracy.
Trzymajcie się zdrowo! W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości pozostaję do Waszej dyspozycji poprzez Messengera MDK1.
Pozdrawiam
Marcin Szmyd