Plastyka dla Smyka

 

Witam Was serdecznie!

Przesyłam kolejne propozycje. Zachęcam Rodziców do wykonania prac plastycznych wspólnie z dzieckiem. Na pewno będzie to miły prezent dla Waszej pociechy na Dzień Dziecka.

Życzę twórczej zabawy.
Kasia Klarkowska

Propozycja nr 1

Mój zabawny portret z okazji Dnia Dziecka.

Potrzebne materiały:

– wydrukowane szablony,
– farby, kredki lub flamastry.
Wykonaj swój portret według własnego pomysłu. Poproś Rodzica o wydrukowanie załączonego obrazka ( załącznik nr 1, załacznik nr 2).

Propozycja nr 2

Nowa fryzura – praca plastyczna wykonana farbami plakatowymi lub akwarelowymi

Potrzebne materiały:

– farby plakatowe lub akwarelowe,
– słomka,
– wydrukowany szablon ( kontur głowy)
– biała kartka z bloku technicznego.

Sami narysujcie na białej kartce kontur głowy i zaznaczcie: oczy, nos, usta lub poproście rodziców o wydrukowanie dołączonego szablonu ( załącznik nr 3) konturu głowy i również dorysujcie; oczy, nos, usta, uszy, brwi itd. Pędzelkiem nanieście plamy farby, a potem rozdmuchujcie je słomką. W ten sposób stworzycie ciekawe pomysły na kolorową stylizację szałowej fryzury.

Propozycja nr 3

Pizza z plasteliny

Potrzebne materiały:

– plastikowa pokrywka lub szablon koła wycięty z tektury,
– plastelina.

Taka pizza może być wspaniałą atrakcją na każde przyjęcie. Szkoda tylko, że nie nadaje się do zjedzenia :), a jedynie do zabawy.

OPIS ZADANIA  opis i zdjęcia sposobu wykonania prac plastycznych


Kochane Smyki!

Przesyłam trzy propozycje, z których możecie skorzystać przygotowując niespodzianki na Dzień Mamy.
Życzę twórczej zabawy.

Pozdrawiam
Kasia Klarkowska

Propozycja nr 1

Biżuteria dla mamy z makaronu ( www.mojedziecikreatywne.pl)

Potrzebne materiały:

– makaron piórka,
– rzemyk lub sznurek,
– nożyczki,
– bibuła lub barwniki spożywcze do zabarwienia makaronu.

Do kilku szklanek wlewamy ciepłą wodę, a następnie wsypujemy barwnik spożywczy lub wkładamy do wody kawałek odciętej bibuły szerokości około 3 cm. Gdy woda się zabarwi wrzucamy na kilka minut makaron, a po zabarwieniu wykładamy makaron na szmatkę do wyschnięcia. Kolorowy suchy makaron wysypujemy dziecku na stół. Poprzez nawlekanie na sznurek różnych koralików i zabarwionych makaronów tworzymy naszyjniki, bransoletki lub broszki.

Propozycja nr 2

Laurki dla mamy

Laurki wykonujemy na różne sposoby, wszystko zależy od Waszej pomysłowości. Przesyłam gotowe szablony ( załączniki), które możecie pokolorować i wręczyć ukochanej mamie. Lub jak wolicie możecie zainspirować się pomysłami przedstawionymi na filmiku:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=3a03HJs8J8w&feature=emb_logo

I także stworzyć piękne dzieło plastyczne w postaci laurki, którą wręczycie swojej mamie z okazji jej święta.

Propozycja nr 3

Portret mojej mamy – rysowanie kredkami lub flamastrami według własnego pomysłu.

opis wykonania prac plastycznych w pliku pdf
załacznik nr 1
załącznik nr 3 (1)
załącznik nr 3 (2)


Witajcie Smyki!

W tym tygodniu przesyłam kolejny zestaw zadań plastycznych – ich tematyka związana jest z rodziną. Sami zobaczcie, co przygotowałam. Mam nadzieję, że spodobają Wam się te propozycje. Życzę wesołej zabawy.

Pozdrawiam
Kasia Klarkowska

Propozycja nr 1

Zwierzęta i ich rodziny – malowanie kawą

Potrzebne materiały:

– wydrukowane kolorowanki,
– pędzelek,
– roztwór z kawy rozpuszczalnej.

Do malowania użyjcie kawy rozpuszczalnej, ponieważ jest łatwiejsza w przygotowaniu. Poproście Rodziców o przygotowanie roztworu z kawy – bardziej intensywnego i mniej intensywnego. Im miej wody dodacie, tym roztwór będzie ciemniejszy. Wtedy także uzyskacie różne odcienie i obrazek będzie bardziej urozmaicony. Przygotowałam dla Was obrazki do pomalowania ( załącznik nr 1, 2 ,3, 4, 5, 6). Na pewno każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Propozycja nr 2

Żabia rodzina w stawie, wykonana z papierowych kółek.

Potrzebne materiały:

– niebieska, zielona kartka A4,
– nożyczki,
– klej,
– flamastry.

Z zielonego papieru wycinamy kółka różnej wielkości. Następnie każde kółko składamy na pół i przyklejamy je na niebieską kartkę papieru. Na koniec żabkom dorysowujemy oczy, nos oraz język.

Propozycja nr 3

Moja rodzina – malowanie farbami

Potrzebne materiały:

– kartka z bloku technicznego A4,
– farby plakatowe lub akwarelowe,
– pędzelek.

Namalujcie obrazek swojej rodziny według własnego pomysłu. Do namalowania obrazka użyjcie farb plakatowych lub akwarelowych.

załącznik nr 1
załącznik nr 2
załącznik nr 3
załącznik nr 4
załącznik nr 5
załacznik nr 6

zdjęcia i opis sposobu wykonania prac plastycznych (1)


8 maja

Drodzy Mali Artyści! Drodzy Rodzice!

Zapraszam Was do tworzenia ciekawych i kolorowych prac plastycznych. W tym tygodniu proponuję wykonanie papierowych domów i domków. Jednocześnie bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie. Życzę wielu inspiracji i wesołej zabawy.

Pozdrawiam
Kasia Klarkowska

Propozycja nr 1

Mój wymarzony dom – Wyklejanka z figur geometrycznych

Potrzebne materiały:
– kolorowy papier,
– klej,
– nożyczki.

Poproszę Rodziców o wycięcie z kolorowego papieru różnych kształtów: kół, trójkątów, prostokątów, kwadratów. Następnie kochani artyści, zbudujcie swój wymarzony dom – ułóżcie na kartce papieru A4 kompozycję z wyciętych figur geometrycznych i przyklejcie ją klejem.

Propozycja nr 2

Domy i domki.

Potrzebne materiały:
– kartka białego papieru A4  z bloku technicznego,
– klej,
– kolorowy papier,
– flamastry,
– nożyczki.

Białą, sztywną kartkę A4 zginamy na połowę, w miejscu zgięcia przyklejamy dach wycięty z kolorowego papieru, doklejamy komin. Na koniec dorysowujemy okna i  drzwi. Poproście Rodziców o wycięcie nożyczkami okien oraz drzwi, wówczas Wasz domek będzie jeszcze bardziej interesujący.

Propozycja nr 3

Domek na grzbiecie.

Potrzebne materiały:
– papier kolorowy,
– flamastry,
– nożyczki.

Z kolorowego papieru wycinamy dowolnej wielkości dwa takie same koła. Jedno koło składamy na pół tworząc głowę ślimaka. Natomiast drugie koło ( domek ślimaka) przyklejamy na jego grzbiet.  Rysujemy uśmiech oraz spiralę na muszelce. Z resztek papieru wycinamy czułki, rysujemy na nich oczka. Ślimak gotowy.

opis i zdjęcia sposobu wykonania prac plastycznych

 


Witam serdecznie!

W tym tygodniu chcę Was zachęcić do wykonania prac plastycznych, które związane są z naszą ojczyzną – Polską. Może to być mała lekcja patriotyzmu oraz sposób na utrwalenie barw narodowych. Mam nadzieję, że podane przeze mnie propozycje pomogą Wam miło i twórczo spędzić wolny czas.

Pozdrawiam
Kasia Klarkowska

Propozycja nr 1

Flaga Polski na majowe święta

Potrzebne materiały:
– kartka papieru czerwonego,
– kartka papieru białego,
– klej,
– nożyczki,
– patyczek,
– taśma bezbarwna.

Z białego i czerwonego papieru odmierz prostokąty o takiej samej wielkości. Wytnij je i sklej ze sobą – biały pasek na górze, a czerwony na dole. Na koniec za pomocą taśmy bezbarwnej przyczep drewniany patyczek. I flaga jest już gotowa.

Propozycja nr 2

Biało – czerwony kwiat

Potrzebne materiały:
– szablon kwiatka ( załącznik nr 1),
– patyczek,
– klej,
-taśma bezbarwna,
– papier czerwony i biały.

Wydrukowany szablon kwiatka wyklej papierem – płatki w kolorze białym, a środek w kolorze czerwonym. Następnie wytnij kwiatek – w tej czynności poproś o pomoc Rodziców. Do kwiatka przymocuj drewniany patyczek, możesz go przyczepić za pomocą taśmy bezbarwnej. Na koniec z białego i czerwonego papieru wytnij po jednym liściu i je także przymocuj do patyczka.

Propozycja nr 3

Syrenka Warszawska

Potrzebne materiały:
-wydrukowany obrazek syrenki ( załącznik nr 2),
-kredki, farby lub flamastry.

Najpierw połącz kropki na obrazku. W dalszej kolejności pomaluj obrazek syrenki farbami, pokoloruj flamastrami bądź kredkami według własnego pomysłu.
załącznik nr 1 – szablon kwiat
załącznik nr 2 – Syrenka Warszawska
opis i zdjęcia sposobu wykonania prac plastycznych

 


Kochani Mali Artyści!

Chciałabym Wam zaproponować kolejną artystyczną przygodę związaną ze światem owadów. Tym razem będą to pomysły na prace plastyczne, które dotyczą tematu zajęć: „ Od gąsienicy do motyla”. W wolnej chwili obejrzyjcie, krótki film https://www.youtube.com/watch?v=3HvR0aETxOA , z którego dowiecie się, jak wygląda przemiana gąsienicy w motyla. Na pewno ta wiedza Wam się przyda. Życzę wesołej i twórczej zabawy! Pochwalcie się wykonanymi pracami plastycznymi – czekam na Wasze zdjęcia.

Pozdrawiam
Kasia Klarkowska

Propozycja nr 1

Eko-gąsienice na liściu

Potrzebne materiały:
– nakrętki od butelek plastikowych,
– kolorowy papier,
– klej Magic,
– nożyczki,
– flamastry.

Na zielonej kartce papieru A4 narysujcie kształt liścia, następnie wytnijcie go nożyczkami. Zamiast wycinać nożyczkami możecie także nadać kartce kształt liść wydzierając ją palcami. W dalszej kolejności spodnie brzegi każdej z nakrętek smarujemy mocnym klejem Magic przyklejamy je na liściu w taki sposób, aby powstały nam dwie gąsienice. Tworząc głowę gąsienic użyjcie trochę większych nakrętek. Na większe nakrętki ( głowy gąsienic ) naklejcie kółeczko z kolorowego papieru, następnie dorysujcie oczy i uśmiech. Na koniec narysujcie flamastrem czułki oraz odnóża gąsienicy.

Propozycja nr 2

Kolorowa gąsienica

Potrzebne materiały:
-biała kartka papieru A4,
-kolorowy papier,
-klej,
-flamastry.

Poszukaj kolorowego papieru. Następnie potnij go lub podziel na mniejsze kawałki. A teraz wykorzystując skrawki papierów oraz własną fantazję „wyczaruj” kolorową gąsienicę. Na białej kartce papieru A4 po kolei przyklejaj kawałki tworząc kształt gąsienicy. Oczy gąsienicy możesz wyciąć z papieru lub narysować flamastrem, dorysuj również czułki oraz odnóża.

Propozycja nr 3

Motyl kolorowy – malowanie farbami plakatowymi.

Potrzebne materiały:
– wydrukowany szablon motyla ( załącznik)
– farby plakatowe.

Pomaluj szablon motyla farbami. Następnie, gdy praca wyschnie wytnij swojego motyla i przyklej go na kolorową kartkę papieru. Tak powstanie Twoje piękne dzieło.

Propozycja nr 4

Motyl wykonany z płatków kosmetycznych

Potrzebne materiały:
-kartka białego papieru A4,
-klej,
-płatki kosmetyczne 6 sztuk.
-farby akwarelowe.

Płatki kosmetyczne pomalujcie farbami. Malować możecie pędzelkiem, palcami lub gąbką. Dobór wzorów i kolorów zależy od Waszej pomysłowości. W dalszej kolejność wykonane skrzydełka motyli przyklejcie na kartkę papieru, pomiędzy skrzydełkami zostawcie trochę miejsca – tam czarną farbą domalujcie tułów oraz czułki motyla. Na koniec domalujcie tło – trawę, słońce, niebo.
załącznik szablon motyla
Zdjęcia i opis sposobu wykonania prac plastycznych


Kochane Smyki!

Wiosna budzi do życia nie tylko rośliny, ale także różne owady. Dlatego w tym tygodniu zaproponuję Wam pomysły na prace plastyczne związane ze światem owadów. Dokładny ich sposób wykonania oraz zdjęcia znajdziecie  w załączniku pdf.  Życzę wesołej zabawy.

Kasia Klarkowska

Propozycja nr 1

Praca plastyczna „Pszczoły się budzą” wykonana z kolorowego papieru.

Materiały :

– kolorowy papier,
-nożyczki,
-flamastry,
-klej.

Z kartki papieru A4 dowolnego koloru wykonamy ul dla pszczół. Rogi kartki zaginamy z prawej i z lewej strony. Na dole tworzymy dwa nacięcia nożyczkami i zaginamy w ten sposób, aby powstały nam nóżki, na których stoi ul. Zagięcia przyklejamy klejem. Domek, który nam powstał odwracamy na drugą stronę i na tej stronie flamastrem rysujemy poziome kreski Z żółtego papieru wycinamy kształt pszczółki, na której rysujemy czarne paski, doklejamy skrzydełka z białej kartki papieru. Gotowe pszczółki przyklejamy na domek ( ul).

Propozycja nr 2

„Mucha ” wykonana z rolki po papierze toaletowym.

Potrzebne materiały:

– rolka po papierze,
– nożyczki,
– klej,
– woreczek foliowy,
– czarny flamaster
– czarna kartka papieru
– czerwona kartka papieru potrzebna do wycięcia oczu dla muchy.

Oklejcie rolkę czarnym papierem, na przód naklejcie czarne kółeczko na nim oczy muchy. Na koniec przyklejcie lub przyczepcie zszywaczem skrzydełka wycięte z woreczka foliowego.

Propozycja nr 3

„Obraz świata widziany oczami owada” – malowanie farbami plakatowymi.

Potrzebne materiały:

– biała kartka papieru z bloku technicznego,
-farby plakatowe
-pędzelek.

Wykonanie tej pracy plastycznej może być dla Was świetną zabawą. Wyobraźcie sobie, że jesteście owadem, który obserwuje otaczający go świat w locie lub w bezruchu. Wasz obrazek może zawierać szczegółowe elementy, ale równie dobrze może to być pewien rodzaj abstrakcji tzn. malujecie różne plamy i linie oraz bawicie się kolorami.

Materiały do pobrania opis i zdjęcia sposobu wykonania prac plastycznych świat owadów


Moi Drodzy,

za parę dni będziemy obchodzić Wielkanoc i aby umilić Wam ten przedświąteczny czas zaproponuję ciekawe zadania plastyczne. Wykonanie tych prac jest bardzo proste, a efekt wspaniały i kolorowy. Opis i zdjęcia sposobu wykonania zadań zamieszczone są w pliku pdf. Życzę Wam zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i wytrwałości.

Pozdrawiam ciepło
Pani Kasia Klarkowska

Propozycja nr 1

Papierowe pisanki na cztery sposoby.
Do wykonania pisanek pomocne będą szablony jaj.

-Pisanka wyklejana plasteliną.
-Pisanka malowana farbami plakatowymi.
-Pisanka na folii aluminiowej – szablon pisanki oklejamy folią aluminiową, następnie za    pomocą flamastrów tworzymy różne wzory.

-Pisanka z kółek i kółeczek – do jej wykonania potrzebujemy różnych przedmiotów w kształcie  koła ( np. klocki, nakrętki, kubeczki itp.). Przedmioty w kształcie koła odrysowujemy kredką lub pisakiem   na naszym papierowym jaju, tworząc piękny wzór na pisance.

Propozycja nr 2

Zajączek wielkanocny z rolki po papierze toaletowym.

Potrzebne materiały:
– rolka po papierze
– nożyczki
– flamastry
– klej
– wacik lub wata na ogonek zajączka
– kolorowy papier/blok rysunkowy

Rolkę owijamy kolorowym papierem i przyklejamy kleję. Na papierze tego samego koloru rysujemy uszy zajączka, które wycinamy i przyklejamy do rolki. Rysujemy zajączkowi buzię, a na koniec doklejamy ogonek zrobiony z małego kłębuszka waty.

Propozycja nr 3

Koszyczki wielkanocne z barankiem i kurczaczkiem
Potrzebne materiały:
– rolka po papierze
– nożyczki
– flamastry
– klej
– biały wacik
– kolorowy papier/blok rysunkowy (kolor zielony, żółty, czarny).

Rolkę przecinamy na pół, każdą połówkę owijamy zielonym papierem, wcześniej naciętym – papier nacinamy tak, aby przypominał trawkę. Do jednego koszyczka przygotujcie baranka, a do drugiego kurczaczka. Kurczaczka możecie sami narysować na żółtym papierze i wyciąć lub skorzystać z gotowego szablonu. Natomiast do wykonania baranka potrzebny będzie wacik kosmetyczny, na którym czarnym flamastrem rysujemy wzorek półkola. Następnie do wacika przyklejamy wycięte z czarnego papieru głowę i nogi baranka.

szablon _zajączek_kurczaczek
szablon jaja A4
szablon jaja do malowania farbami
szablon jaja do wyklejenia plasteliną
opis i zdjęcia sposobu wykonania prac plastycznych


Drodzy Rodzice i Dzieci,

W tym tygodniu przesyłam  Wam kolejne propozycje wykonania prostych zadań plastycznych. Szczegółowy opis oraz zdjęcia sposobu wykonania prac znajdziecie w załączonym pliku PDF. Zapraszam na wiosenne stemplowanie ziemniakiem oraz malowanie palcami.  Życzę Wam tworzenia kolorowych dzieł sztuki oraz wesołej zabawy:).

Propozycja nr 1

Tulipany z ziemniaka.

Ziemniaka przecinamy na pół- na obu częściach przy pomocy nożyka wycinamy kształt główki tulipana. Przy wycinaniu kształtu tulipana poproś rodziców o pomoc. Następnie malujemy połówki ziemniaka  farbami i rozpoczynamy zabawę ze stemplowaniem. Odciśnij stempelki na kartce od bloku. Na koniec domaluj łodygi i liście. Jeżeli chcesz, liście również możecie wykonać za pomocą stemplowania.

Propozycja nr 2

Malowanie palcami płatków kwiatów.

Na kartce białego papieru/bloku rysunkowego namaluj farbami łodygę dowolnego kwiatka/rośliny ( np. hiacyntów, bazi, forsycji). Jeżeli nie wiesz, jak wyglądają te rośliny poproś rodziców, aby pokazali Tobie różne ilustracje. Następnie namalowaną łodygę uzupełnij płatkami. Płatki roślinki namaluj palcami – namocz palec w farbie i odciśnij na kartce.

Propozycja nr 3

Kwiat  odbity z dłoni.

Pomaluj wewnętrzną stronę dłoni farbą w kolorze kwiatka, po czym odciśnij dłoń na kartce. Do odciśniętego kielicha kwiatu domaluj łodygę i liście. Domaluj również tło według własne pomysłu.

Do pobrania opis i zdjęcia sposobu wykonania prac plastycznych


Drodzy Rodzice i Dzieci z zajęć Plastyka dla Smyka!

Aby wiosna zawitała w Waszych domach, w tym tygodniu przesyłam propozycje wiosennych dekoracji na okno, które możecie wykonać w rodzinnym gronie.

Życzę Wam twórczej pracy i wesołej zabawy plastycznej!

Pozdrawiam

Katarzyna Klarkowska

Propozycja nr 1
Załączone szablony drukujemy, kolorujemy kredkami/pisakami lub malujemy farbami według własnego pomysłu. Następnie wycinamy i przyklejamy taśmą bezbarwną na szybę okienną.

Propozycja nr 2

Załączone szablony ptaków drukujemy na kolorowym papierze lub rysujemy swoje wiosenne ptaki według własnego pomysłu. Wycinamy je i przyklejamy taśmą bezbarwną na szybę okienną . Dodatkowo z czarnej lub brązowej kartki papieru wycinamy paski – gałązki drzew, na których usiądą ptaszki. Paski papieru również przyklejamy na szybę.

Propozycja nr 3

Zachęcam do namalowania/narysowania pracy plastycznej według własnego pomysłu pod nazwą HEJ ZOBACZ, JUŻ WIOSNA ZA OKNEM. Wykonany obrazek  będzie również piękną dekoracją Twojego pokoju.

Szablony
szablon kwiatek
szablon motyl
szablon ptaszek
szablon gąsienica
ptaszki propozycja nr 2
szablon pszczółka