Wystawa Jadwigi Młynarczyk


Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bydgoszczy

przy ulicy K.K. Baczyńskiego 3

Zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa

JADWIGI MŁYNARCZYK ?BYDGOSKIE KLIMATY?

Jadwiga Młynarczyk to malarka pasjonatka. Jej zainteresowanie twórczością w pełni rozwinęło się dopiero po przejściu na emeryturę. Najpierw uczestniczyła w warsztatach w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTP. Potem doskonaliła się w Ostromecku pod okiem Hanny Paruckiej, od 2014r w Klubie Orion pod kierunkiem Danuty Więckowskiej.

?Od zawsze pasjonowały mnie kolory i przyroda. Malowanie było moim wielkim marzeniem i bardzo chciałam realizować się w tym kierunku? – mówi Jadwiga Młynarczyk.

W swoim dorobku ma wystawy zbiorowe:

  • 2014 ?Plastyczni?,

  • 2015 ?Malarki z Oriona?,

  • 2016 ?Bydgoskie Kolorystki?

oraz indywidualne ? 2015 w Bydgoskiej Poradni Sztuki pod nazwą ?Szybkie żniwa?.

Jadwiga Młynarczyk prezentowała również swoje obrazy w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach cyklu Miejskie Artystyczne Spotkania Seniorów. W 2014 roku związała się z Bydgoską Poradnią Sztuki prowadzoną przez Stanisława Stasiulewicza. Jako słuchaczka UTW przy Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym miała możliwość skonfrontowania swojego dorobku z twórczością innych artystów podczas konkursu ?Twórczość Seniorów? organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Aktualnie uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez Katarzynę Wolską w ramach UTW. Artystka pracuje nad doskonaleniem swojego warsztatu, jest pełna pomysłów i zapału twórczego. Na wystawie w MDK1 zaprezentuje prace związane z Bydgoszczą.

Otwarcie wystawy 18 października 2016r. godz. 17.00

wystawa będzie czynna do końca listopada 2016r.